Dobieramy fototapetę do rodzaju przestrzeni

Kategorie dekoracje wnętrz

Nie da się ukryć, iż fototapety zrewolucjonizowały dzisiejszy świat aranżacji przestrzeni. Pojawiają się zarówno  w dużych domach , jak i maleńkich mieszkankach, nie brak ich w biurach, salonach fryzjerskich i kosmetycznych ,w butikach czy też sklepach .Widać wyraźnie, iż ich popularność jest coraz większa i wszystko wskazuje na to, że ten trend będzie trwał nadal. Warto zatem zastanowić się nad tym, jaki modle sprawdzi się w sypialni, jaki wybrać do jadalni, a jak i do łazienki.

Praktyczne porady!

Bardzo często Polacy szukają fototapety podoi pokoju dziennego, bo chcą tę przestrzeń zamienić w prawdziwą oazę piękna i wyjątkowości .W tym przypadku z całą pewnością najlepiej byłoby pomyśleć o modelu, który sprawi, że odpoczywając w zaciszu salonu poczujemy się wspaniale. Specjaliści  bardzo polecają tutaj na przykład piękne pejzaże z zielenią w roli głównej. Dla wielbicieli nowoczesności przygotowano natomiast abstrakcyjne wzory – i jest pięknie!

Nie zapominajmy rzecz jasna również o modelach dedykowanych w szczególności przestrzeniom sypialnianym. Odpowiadają one zarówno za wieczorny relaks, jak i dobry humor po wstaniu. Okazuje się, że mieszkańcy naszego kraju niezwykle chętnie wybierają dziś do tego ty[u wnętrz modele przedstawiające niebo lub kosmos – i jest pięknie!

Jeśli chodzi o przedpokój, warto byłoby pomyśleć o modelu naprawdę oryginalnym i niesztampowym, takim, który stałby się głównym dekoracyjnym elementem danej przestrzeni. Być może najlepszym rozwiązaniem będzie panorama wielkiego miasta ukazana wieczorową porą?

Ostatnimi czasy coraz częściej tego typu ozdoby naścienne pojawiają się w łazienkach. Są one tak stworzone, że niestraszne im są charakterystyczne warunki, jakie w owej przestrzeni panują. W tym przypadku modle związane z wodą (chociażby przedstawiające kroplę wody w powiększeniu ) na pewno się sprawdzą.

W kuchni warto zaś postawić na motywy kulinarne, na pewno z nimi znacznie łatwiej będzie kucharzyć. Egzemplarze przedstawiające piękne torty czy inne wypieki, kosze z owocami, filiżanki z kawą – to zdecydowanie się opłaca!