Na jakie tapety warto dziś postawić?

Kategorie dekoracje wnętrz

Przez pewien czas tapety pozostawały jak gdyby na uboczu, gdy mowa o stylowej aranżacji przestrzeni. Mówiło się o nich mało, motywów do wyboru nie było zbyt wiele, były jak gdyby zapomnianym nieco sposobem na odmienienie przestrzeni. Dzisiaj jednak bardzo wiele się w tej kwestii zmieniło i są to jedne z najpopularniejszych naściennych ozdób (zaraz obok fototapet i obrazów). Wzorów ciągle przybywa – tworzą je zawsze najlepsi projektanci, którzy w stu procentach starają się o to, by były one nowoczesne, stylowe i niebanalne, a przy tym przygotowane z dbałością o detale.

Imitacja naturalnych materiałów

Po tego typu tapety sięgają ci, którzy chcieliby co prawda na co dzień otaczać się naturalnymi materiałami, ale z różnych względów nie mogą sobie na to pozwolić. Spokojnie! Warto zauważyć, że tego typy tapety do złudzenia je przypominają. Stanowią główny element dekoracyjny przestrzeni i sprawiają, że na pewno nie jest ona nudna, sztampowa czy banalna. Do najbardziej znanych i lubianych należą na przykład modele przedstawiające strukturę drewna, betonu, cegły czy też sznurka. Z pewnością warto postawić na tego typu rozwiązanie, gdy lubi się niebanalne patenty na ozdobienie przestrzeni!

Motywy florystyczne

Komuś mogłoby się wydawać, że motywy florystyczne to aranżacyjna nuda i z pewnością nie warto o nich myśleć w kontekście modnej aranżacji przestrzeni. To nieprawda, dzisiejsze modele bowiem w znacznym stopniu różnią się od tych, z którymi mieliśmy do czynienia jeszcze kilkanaście lat temu. Ponadto taka naścienna ozdoba świetnie komponuje się w przeróżnych stylach aranżacji, na przykład w przypadku klimatu rustykalnego, glamour, boho, w stylu klasycznym czy też skandynawskim.

Wzory geometryczne

Geometria rządzi i króluje już  od kilku lat, nic zatem dziwnego, że pojawia się i tutaj. To bardzo dobra metoda na to, by nawet zwyczajna, nudna do tej pory i raczej dość sztampowa przestrzeń zamieniła się w najprawdziwszą oazę piękna i wyjątkowości!